Enver Bulut
Ambiyans Web tasarım

Enver Bulut

28.05.1974 tarihinde dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi sırasıyla Alaplı Atatürk İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Kdz. Ereğli Lisesi'nde tamamladım. Yüksek öğrenimi mi Samsun 19 Mayıs Üniv. Fen Edb. Fak. İstatistik Bl. sürdürürken gördüğüm lüzum üzerine 3. sınıftan fakülteyi bırakıp ticaret hayatına atıldım. Okul yıllarında Atatürkçü düşünce ve yaklaşım tarzını doğru anlatmak ve ifade etmek için bir yerel radyo istasyonu ve aylık yayın yapan bir mahalli gazeteyi hayata geçirdim.

Sırasıyla Sam FM 98, Karadeniz Gündem, Günaydın Gazetesi, Kanal E, HBB, Milliyet gibi ulusal medya kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundum. Öğrencilik yıllarında aynı zamanda Star Tv ve ATV'nin Samsun temsilciliğini yaptım. İzmir Milliyet Bölge Müdürlüğü'nde görev yaptım.

İnşaat sektöründe çeşitli projelere imza attım. Bunlardan bazıları Pendik Gözdağı Ekşioğlu Evleri, Avcılar Ispartakule Tulip Turkuaz projesi v.b. Halen BAŞARANLAR YATIRIM HOLDİNG A.Ş.'de bağımsız yönetim kurulu üyesi ve holdinge bağlı iştirak şirketlerin iş geliştirme direktörü ve bazı şirketlerin ortağı olarak iş hayatıma devam etmekteyim. Bunun yanı sıra AVRASYA SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ(ASİAD)'n de yönetim kurulu üyesi (teşkilat sorumlusu, dış ilişkiler koordinasyonu, üyeler arası iş geliştirme koordinasyonu ve genel başkan vekili) olarak görev yapmaktayım. Mayıs 2014'den itibaren derneğin Genel Sekreteri görevine atanmış bulunuyorum.

Aldığım eğitimler arasında başlıca Uluslararası sözleşme hukuku ve işletmelerde etkin finans yönetimi eğitimi bulunmaktadır.

Hobilerim arasında denizcilik, fotoğrafçılık, su sporları, avcılık, sinema, tv, sosyal sorumluluk projeleri ve seyahat bulunmaktadır.